Heroes & Generals Wiki
Advertisement

Witamy w poradniku wprowadzającym do gry Heroes & Generals (H&G)!

Gra Heroes & Generals (Bohaterowie & Generałowie) składa się z dwóch głównych części. Jedna to BOHATEROWIE, wieloosobowa strzelanka z widokiem z pierwszej osoby (FPS). Druga część, GENERAŁOWIE, to wieloosobowa rozgrywka strategiczna w czasie rzeczywistym. W związku z tym, że jest tu wiele aspektów do opanowania ta strona ma wspomóc proces poznawania gry.

Generalska część gry wymaga wysokich rangą żołnierzy, więc jest ona zarezerwowana dla bardziej doświadczonych graczy. Dlatego w tym tutorialu, będziemy koncentrować się na tej drugiej części gry - bohaterowie. Nie martw się jednak, jeśli tylko będziesz stosował się do zawartych tu zasad zostaniesz generałem szybciej niż się spodziewasz!

Pierwsze kroki[]

Wymagania techniczne[]

Aby rozpocząć, należy zapoznać się z działem dotyczącym wymagań sprzętowych oraz sterowników do Heroes & Generals hardware requirements and drivers section. Jeśli masz jakieś pytania techniczne lub potrzebujesz wsparcia, odwiedź dział "Support" na tutejszym forum.“Support” section of the forums here

Rejestracja[]

Po upewnieniu się, że urządzenie posiada wymagane parametry/ sterowniki, czas zarejestrować konto. Podczas rejestracji tworzysz nazwę użytkownika i hasło potrzebne do zalogowania się do gry. Zarejestruj się poprzez odwiedzenie tej strony. register by visiting this page.

Pobieranie gry[]

Teraz, gdy już jesteś zarejestrowany, pobierasz grę. Masz dwie możliwości: Użyj swojej przeglądarki internetowej (Firefox, Chrome, itp) lub serwisu Steam (darmowego serwisu do gier).

 • Po uruchomieniu gry otworzy się H&G Sync, mały program, który obsługuje pliki potrzebne do gry. Rozmiar danych do pobrania wynosi obecnie około 1 gigabajta. Pobieramy je tylko jeden raz. Po początkowym pobraniu, H&G Sync sprawdzi czy masz odpowiednią wersję gry i pobierze wszelkie późniejsze poprawki automatycznie.

Przeglądarka internetowa[]

Click here to download Heroes & Generals Kliknij tutaj, aby pobrać Heroes & Generals na swoją przeglądarkę internetową pod postacią rozszerzenia / wtyczki.

 • Zostaniesz zapytany czy przeglądarka może zainstalować rozszerzenie / plugin. Pozwoli Ci to ściągnąć pełną wersję gry.

Steam[]

Click here to download Heroes & Generals Kliknij tutaj, aby pobrać Heroes & Generals poprzez Steam.

Ekran logowania[]

Po udanym ściągnięciu/uaktualnieniu gry, zostaniesz przekierowany do ekranu logowania. Użyj danych do logowania które podałeś przy rejestracji.

Current Login screen

Wybór wojny[]

Jeśli logujesz się po raz pierwszy lub jeśli wojna niedawno się skończyła, wybierasz wojnę. Obecnie wojna jest tylko jedna ale gdy będzie więcej graczy online, to i więcej wojen będzie dostępnych do wyboru.

Interfejs postaci[]

Kiedy zalogujesz się w grze i wybierzesz pierwszego żołnierza, pojawi się główny interfejs zakładki "Bohaterowie", zawierający liczne opcje.

Soldier screen.jpg

Zapoznajmy się z wszystkimi numerami i przyciskami.

 1. Biuletyn. Znajdziesz tu najnowsze wiadomości na temat gry i artykuły.
 2. Powiadomienia. Tutaj będziesz otrzymywać ważne powiadomienia: koszty naprawy broni, podsumowanie bitwy, i wiele innych informacji.
 3. Wiadomości. Służą do przesyłania bezpośrednich wiadomości z innymi graczami będącymi online lub wysyłania i odbierania poczty, kiedy są offline. Mały numerek na tej ikonie informuje nas o otrzymaniu nowych wiadomości.
 4. Status weterana. Po zakupie członkostwa weterana, widać tu jego aktualny stan. Klikając tu, otrzymasz pełną informację o swoim statusie weterana.
 5. Zakładki "Bohaterowie" i "Generałowie". Kiedy osiągniesz 10 poziom gracza, Player Level X (10), będziesz mógł otworzyć zakładkę "generałowie", która zawiera mapę wojny War map. Więcej informacji na temat wojny znajdziesz na dole.
 6. Kredyty. Kredyty są podstawową walutą w grze zdobywaną poprzez grę FPS. Za kredyty, można kupić prawie wszystko w grze - w tym nowych żołnierzy i członkostwa weterana.
 7. Fundusze wojenne. Fundusze wojenne to drugi rodzaj waluty w grze. Jest on zdobywany i wykorzystywany w działaniach wojennych. Fundusze wojenne zarobisz grając bitwy wojenne po osiągnięciu 10 poziomu gracza.
 8. Złoto. Ten rodzaj waluty można kupić za pieniądze i jest stosowany wszędzie. Ponadto, otrzymujesz darmowe 4 sztuki złota po ukończeniu swojej pierwszej walki każdego dnia.
 9. Poziom Gracza. Wyświetla aktualny poziom gracza player level. Im wyższy poziom, tym więcej trybów gry i rodzajów żołnierzy możesz używać.
 10. Sklep. Nowy sprzęt, pojazdy i kamuflaż kupujesz w sklepie.
 11. Opcje. Tutaj można znaleźć wszystkie rodzaje ustawień i przydatnych linków.
 12. Ikona frakcji. Wyświetla wybraną frakcję żołnierza. Po odblokowaniu "frakcje" będzie można przewijać żołnierzy różnych frakcji, naciskając klawisze strzałek w prawo i w lewo.
 13. Ranga. Pokazuje obecny poziom oraz postępy Twojego żołnierza.
 14. Nazwa żołnierza. Zawsze możesz edytować imię swojego żołnierza za kredyty Credits.
 15. Doświadczenie. Wyświetla ilość doświadczenia potrzebną do awansu żołnierza na następny poziom.
 16. Następna ranga pokazuje symbol następnego stopnia Twojego żołnierza. Można również kliknąć tu, aby otworzyć okno "rangi", żeby uzyskać więcej informacji.
 17. Tu przełączasz zakładki broni weapons, pojazdów vehicles, kamuflażu camouflage i sprzętu, które żołnierz posiada ale aktualnie nie używa jak również sprzęt możliwy do kupienia.
 18. Magazyn wyposażenia. Po awansie żołnierza na generała cały jego ekwipunek znajdzie się w tym miejscu. Możesz przekazać ten sprzęt innym swoim żołnierzom pod warunkiem, że spełnili wymagania potrzebne do jego obsługi.
 19. Za pomocą tych przycisków można zobaczyć broń weapons, odznaczenia bojowe, pojazdy vehicles, kamuflaż camouflage i zespoły szturmowe których postać używa.
 20. Lista żołnierzy danej frakcji. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie swoje żołnierzy i generałów wybranej frakcji. Możesz zaciągnąć dodatkowego żołnierza naciskając puste miejsce oznaczone "+".
 21. Lista broni. Tu można zobaczyć aktualny ekwipunek swojego żołnierza. Możesz go modyfikować metodą "przeciągnij i upuść".
 22. Wykaz sprzętu, który jest własnością żołnierza lub sprzętu możliwego do nabycia.
 23. Baretki. Poprzez grę, otrzymasz doświadczenie nie tylko dla swojej rangi, ale także dla swoich baretek. Tutaj można zobaczyć pełną listę baretek do odblokowania. Możesz kliknąć na baretki na tej stronie, aby uzyskać opis nagród i informację jak je rozwijać. Baretki odblokowują mozliwość kupienia wszelkiego rodzaju sprzętu.
 24. Następne odblokowanie. Grając odblokowujesz wiele elementów gry. Tu jest pokazane co odblokujesz w najbliższym czasie.
 25. Filtr rodzaju żołnierza. Możesz filtrować listę postaci i wyświetlać tylko jeden rodzaj żołnierza.
 26. Czat gry. Tu zawsze możesz porozmawiać z innymi graczami czy też utworzyć specjalny pokój do używania go tylko z przyjaciółmi.
 27. Znajomi. Tu wyświetli się każdy gracz, który został dodany do listy znajomych oraz informacja czy jest on-line i frakcja którą wybrał. Możesz też dołączyć do walki znajomego bezpośrednio z tej listy.
 28. Twoja drużyna. Tutaj możesz modyfikować swój oddział i zobaczyć portrety żołnierzy, którzy do niego należą. Więcej informacji na temat oddziałów. More information about squads.
 29. Filtry map. Możesz ustawić filtr map tak aby dołączyć do konkretnych rodzajów walk.
 30. PrzyciskDo Boju. Główny przycisk, który dołącza Ciebie do bitwy.

Dołącz z drużyną do walki![]

Chcesz dołączyc do bitwy? Kliknij Do boju! To ten przycisk w prawym dolnym rogu ekranu, otworzysz nim możliwość wyboru map i filtrów wyszukiwania.

First Battle
First Battle

1. Istnieją różne tryby gry do wyboru. Jeśli zaczynasz, tylko tryb "Potyczki" jest dostępny.

2. naciskając DO BOJU! rozpoczynasz wyszukiwanie bitwy.


Drużyny[]

Więcej informacji na Drużyny Squads i Dowódca Drużyny Squad Leader.

Pierwsza drużyna
First Squad

1. Naciskając na przycisk tarczy otwierasz opcje oddziału.

2. Aby zaprosić przyjaciół do swojej drużyny, należy użyć przycisku "+" na dole lub dodać ich na liście członkow drużyny.

 • Możesz dodać tylko tych graczy, którzy są Twoimi znajomymi.

3. 3. Po zebraniu znajomych w drużynie naciśnij przycisk DO BOJU! aby wybrać tryb gry.

 • Zawsze będziesz członkiem drużyny. Jeśli dołączasz do bitwy bez drużyny system automatycznie przyporządkuje Cię do drużyny losowej.


Przygotowanie Drużyny[]

Drużyna to podstawa pracy zespołowej i może zostać dostosowana przed bitwą (nigdy w trakcie) do Twoich potrzeb.

 • Każdy z twoich żołnierzy ma swój własny oddział, lecz może dostosować go tylko jeśli ma rangę 6 lub wyższą.
 • Wszystkie zmiany są zapisywane i przypisane do żołnierza, który je wprowadza.
 • W chwili obecnej, można zmienić tylko ustawienia drużyn gdy co najmniej 1 osoba się w nim znajduje lub podczas wyszukiwania gry. To ma się zmienić ale data wprowadzenia zmian jest nieznana.
 • Za każdego członka drużyny, który ma status weterana, pozostali w drużynie otrzymują 5% bonus zdobytego doświadczenia.

Customise Squad

1. Żeby dokonywać dodatkowych zmian w drużynie potrzebujesz Punktów Ulepszenia Drużyny.

2. Zaproszenie więcej niż 2 znajomych będzie kosztować Ciebie Punkty Ulepszenia Drużyny za każdego dodatkowego gracza.

3. Użycie tych punktów na Miejsca Pomocnicze pozwoli na stosowanie różnych typów żołnierzy podczas bitwy.

4. Za dodatkową opłatą, można zmienić nazwę drużyny. Nazwa jest przypisana do żołnierza i jest widoczna podczas gry.

5. Czat Drużyny jest tworzony automatycznie, aby umożliwić Ci komunikację z członkami drużyny zarówno przed jak i w trakcie bitwy.

Squad Member Ribbon

Punkty Ulepszenia Drużyny

Grając jako członek drużyny lub jej lider zdobywasz doświadczenie na odpowiednią baretkę.

 • W sumie 12 Punktów Ulepszenia Drużyny możesz w ten sposób odblokować, 6 na każdą z dwóch baretek.
 • Podobnie jak punkty ekwipunku, Punkty Ulepszeń Drużyny nie są tracone bezpowrotnie i mogą być ponownie wykorzystane w inny sposób.

BattleBriefing

Po dołączeniu do bitwy jest 30 sekundowa faza przygotowawcza (1.), aby rozeznać się w zasobach dostępnych w walce (2.), ukryć informacyjne okno bitwy (3.) i zrobić ostatnie zmiany w swojej drużynie (np. dostosowując miejsca pomocnicze).

Miejsca Pomocnicze[]

Konfiguracja miejsc pomocniczych pozwala być bardziej wszechstronnym w grze. Możesz zrespić żołnierza innego typu niż wynikającego z typu Twojej drużyny.

 • Aby móc zrespić go w walce, musisz posiadać ten typ żołnierza a także zasoby tego typu muszą być dostępne w bitwie. Oddział Szturmowy

Auxiliary Seats

 • Można ustawić maksymalnie 3 miejsca pomocnicze, ale każde następne miejsce potrzebuje dodatkowo 1 Punkt Ulepszenia Drużyny więcej.
 • Każde miejsce może być stosowane tylko przez jedną osobę na raz. Dzięki np. jednemu miejscu zwiadowcy, tylko jeden z członków drużyny może zrespić swojego zwiadowcę, dopóki nie nastąpi powrót do piechoty.
 • Po wejściu do bitwy drużyną specjalną (drużyna Czołgistów, drużyna Zwiadowców, drużyna Pilotów lub drużyna Spadochroniarzy), jest wysoce zalecane aby zawsze mieć pomocnicze miejsce zarezerwowane dla piechoty.

Drużyny w wojnie[]

Na wojnie, w przeciwieństwie do walk inscenizowanych, masz możliwość dołączać do wybranych bitew.
Aby to zrobić, należy otworzyć mapę wojenną, spojrzeć trwające walki (płonące miasta lub płonące punkty między miastami) i omówić ze swoją drużyną, do której z nich chcecie dołączyć.
Istnieje kilka kryteriów, które muszą być spełnione, aby móc dołączyć do bitwy, jak również są sposoby aby zwiększyć swoje szanse na dołączenie. Więcej wiadomości na ten temat w: Dołączanie do Wybranych Bitew

Tryby Gry[]

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, stopniowo odblokowujesz więcej trybów gry wraz z podnoszeniem poziomu gracza.

 • Poziom gracza rośnie kiedy zdobywasz doświadczenie rosnące z każdą bitwą, w której używasz któregokolwiek spośród swoich żołnierzy .


Istnieją dwa tryby gry: Bitwy Inscenizowane i Bitwy Wojenne. Oba rodzaje mają dostępne wszystkie typy walk i wszystkie mapy.

 • Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje w temacie trybów gry i mechaniki podczas bitwy odwiedź Reguły Bitew.


BITWY INSCENIZOWANE[]

Staged Battles

W inscenizowanych walkach, każda frakcja ma dokładnie ten sam typ i tę samą ilość zasobów lub oddziałów szturmowych, które determinują ilość odradzeń.
Te walki są generowane losowo, a zasoby są tworzone i dostarczane przez serwer.

 • Zalecane jest, aby grać bitwy inscenizowane, aby przyzwyczaić się do gry, map, broni, pojazdów, etc. przed rozpoczęciem gry w bitwach wojennych.Pojedynek[]

Encounter

Dostępny od samego początku (poziom gracza 1), ma na celu w szybkim tempie wprowadzić nowych graczy do gry.

 • Jest 1 Punkt odrodzenia dla każdej drużyny i jeden cel (cel 01).
 • Ten zespół, który utrzyma punkt w swoim posiadaniu dłużej wygrywa bitwę (gdy pasek na górze się zapełni).
 • Tylko piechota może uczestniczyć w tym trybie gry.
 • Walki trwają około 10 minut.
 • Czytaj więcej na temat tego trybu gry: Pojedynek

Maps:

 • Pojedynek w MagazyniePotyczka[]

Skirmish

Po osiągnięciu 2-go poziomu gracza,odblokowujesz na stałe tryb Potyczki game * Jest 1 punkt odrodzenia dla każdej drużyny i 3 cele.

 • Należy posiadać więcej przejętych punktów celu (minimum 2) niż drugi zespół, tak długo aż pasek na górze się zapełni.
 • Jeżeli dostępne są odpowiednie zasoby możesz używać tu: Piechoty, Czołgisty, Zwiadowcy i Spadochroniarza
 • Walki trwają zazwyczaj od 7 - 20 minut.
 • Czytaj więcej na temat tego trybu gry: Potyczka

Maps:

 • Potyczka w lesie
 • Potyczka na wzgórzu
 • Potyczka w wiosceSzturm[]

Assault

Po osiągnięciu 4-go poziomu gracza, odblokowujesz na stałe tryb Szturm
Celem dla drużyny atakującej jest, aby zdobyć wszystkie główne cele (oznaczone "O").
W tym celu, napastnicy muszą nacierać z różnych linii. Zaczynają od punktu początkowego i muszą zdobywać punkt po punkcie, aby móc zaatakować cel (O). Obrońcy mają jednak bronić celu i spychać atakujących z powrotem.
Zazwyczaj są 2 punkty celu, ale Lotnisko i Lotnisko Polowe mają 3.

Maps:

 • Lotnisko
 • Fabryka
 • Lotnisko Polowe
 • Górskie Miasteczko
 • Miasteczko
 • Linie z którego atakują drużyny są zróżnicowane. W bitwach wojennych, są zależne od kierunku połączeń z sąsiednimi miastami, z których poprowadzono uderzenie.
 • Kiedy punkt zostaje przejęty, kontrolujący go zespół może odradzać się w połączonej z punktem strefie odradzania.
 • Niektóre pojazdy, takie jak czołgi, myśliwce i pojazdy wsparcia piechoty można wystawić tylko w pobliżu punktu celu (na przykład 01) lub punktu początkowego.
 • Jeśli bitwa osiągnie limit czasu (30 minut) a żadna ze stron nie ma wszystkich punktów celu, wówczas gra wejdzie w tryb nagłej śmierci. Którakolwiek ze stron zajmie wszystkie cele wygrywa.
 • Natarcie jest zazwyczaj trudniejsze niż obrona.
 • Wszystkie typy żołnierzy mogą uczestniczyć w szturmie, jeżeli odpowiednie zasoby lub drużyny szturmowe, są dostępne.
 • Walki trwają zazwyczaj przez około 30 minut.
 • Czytaj więcej na temat tego trybu gry: SzturmBitwy Wojenne[]

War Battles

Po osiągnięciu 10 poziomu gracza, odblokowujesz na stałe możliwość dołączania do bitew wojennych.
Wszystkie tryby gry i mapy opisanych powyżej są dostępne w walkach wojennych, jednak niektóre z nich są bardziej powszechne niż inne (Szturmy na Miasteczko czy Górskie Miasteczka).

 • Ponieważ gracze sami tworzą bitwy wojenne przesyłając swoje oddziały szturmowe, każda walka jest inna.
 • Walki mogą być niesprawiedliwe z punktu widzenia dostępnego sprzętu lub linii ataku. Jednak głowa do góry i daj z siebie wszystko, wojna to wyzwanie, a nie wakacje!

Otrzymujesz + 50% doświadczenia dla żołnierza, + 50% doświadczenia na baretkę, a także fundusze wojenne za udział w bitwach na wojnie.
Jednak zaleca się, aby najpierw grać bitwy inscenizowane aby przyzwyczaić się do gry, map, broni, pojazdów, itp. zanim weźmiesz udział w bitwach wojennych. W ten sposób unikniesz marnowania cennych zasobów za które płacą inni gracze podczas gdy Ty zapoznajesz się z grą, mapami czy bronią.

Bitwy wojenne tworzą gracze.
Nie każdy może stworzyć bitwę na wojnie ale każdy gracz z 10-tym poziomem gracza lub wyższym może dołączać do bitew wojennych.

 • Aby zainicjować bitwę na wojnie, gracze muszą wysłać swoje własne zasoby(oddziały szturmowe) na mapie wojennej w ramach części „Generałowie” Heroes & Generals.
 • Tylko gracz posiadający co najmniej jednego żołnierza powyżej poziomu 12 może wyposażyć i rozmieścić oddziały szturmowe.
 • Więcej informacji na temat części ‘Generałowie’: Gra Strategiczna


Dołączanie do wybranych bitew na wojnie[]

Oprócz losowego dołączania do bitwy, jesteś w stanie wybrać bitwę na mapie wojennej do której chcesz dołączyć.
W tym celu najpierw trzeba wybrać frakcję, dla której chcesz walczyć na czas trwającej wojny.
Istnieje kilka warunków, które muszą być spełnione, aby móc wejść do kolejki do konkretnej bitwy:

Queue on War Battles

1. Dostępne zasoby muszą pasowac do twojego typu drużyny i musi ich być wystarczająco dużo aby system zakwalifikował bitwę jako „fun” (W przeciwnym razie walka nie wystartuje, więcej informacji: [Battle Director]]).

2. Jeśli jesteś w drużynie musisz być jej liderem aby móc dołączyć do kolejki.

3. Jeżeli wszystkie warunki są spełnione, będziesz mógł przystąpić do bitwy.
Możesz znacznie zwiększyć swoje szanse na dołączenie do wybranej bitwy, jeśli przynajmniej jeden z twoich kolegów z drużyny ma co najmniej 1 oddział szturmowy w tej bitwie. Im większa jest łączna liczba oddziałów szturmowych (pasujących do Twojej drużyny) tym większe szanse ma Twoja drużyna na wejscie do bitwy.

 • Zwróć uwagę na ping w bitwie do której dołączasz, wysoki ping może Ci zepsuć wrażenia z gry.

Jak walczyć[]

Strzelaj do wroga. Przejmij punkt celu. Współpracuj ze swoją drużyną. Nie zapomnij zagwizdać.

Sterowanie[]

Oto niektóre z bardziej przydatnych klawiszy. Możesz je wypróbować w swojej pierwszej walce.

Zobacz także Sterowanie w bitwie - pełną listę sterowania w grze.

Ważne klawisze

 • M = Mapa (kliknij prawym przyciskiem myszy, aby przybliżyć / oddalić). Użyj tego, aby zobaczyć, gdzie jesteś w stosunku do punktów celu.
 • F = gwizdanie (może być stosowany do sygnalizowania drużynie braku pojazdu). Można to wykorzystać, aby poprosić kolegę w samochodzie aby poczekał na Ciebie.
 • Kółko myszy = Kąt patrzenia/pozycja kamery (używane, gdy w pojeździe)
 • B = Lornetka (wymaga posiadania lornetki na wyposażeniu) Lornetki są używane przez żołnierzy, aby mogli lepiej rozeznać się w sytuacji na bitwie i pomaga oznaczyć wrogie jednostki.


Squad[]

Heroes and Generals 08.11.2016 - 13.59.55.23.DVR.mp4 1470931938.gif Po przyłączeniu się do bitwy, zostaniesz dołączony do drużyny. W zależności od Twojego poziomu oraz kilku innych czynników, będziesz albo jej dowódcą albo członkiem. Jako dowódca drużyny, możesz wydawać rozkazy przez naciśnięcie przycisku 'Q'. Trzymając 'Q', przesuń kursor do wybranej lokalizacji, a następnie naciśnij lewy przycisk myszy, aby potwierdzić rozkaz. Dostępne rozkazy: "Atak", "Broń", "Zbiórka" lub "Oczyść Teren" (Dostepne tylko dla czołgistów i pilotów)

Jeśli chcesz odwołać członka drużyny lub samemu opuścić drużynę, wystarczy wyświetlić tabelę (domyślnie "Tab"), i albo znaleźć się na tablicy wyników, kliknąć i wybrać opcję 'Opuść Drużynę ", albo kliknąć na członka swojej drużyny i usunąć go z zespołu.

 • Rozkazy możesz wydawać żołnierzem, który osiągnie poziom 6-ty.
 • Dodatkowe doświadczenie za wykonanie rozkazu otrzymuje zarówno członek/członkowie drużyny jak i dowódca.
 • Podczas bitwy nie będziesz mógł wrócić do drużyny, którą opuściłeś. Jako dowódca drużyny musisz pamiętać że po wyrzuceniu gracza jego miejsce jest zablokowane do końca bitwy. Więc zastanów się dwa razy przed opuszczeniem/wyrzuceniem kogoś z drużyny.
 • Możesz również zgłosić graczy za podejrzane zachowanie w grze. Opcję "Raportuj" także znajdziesz po wejściu na tablicę wyników.

Odradzanie[]

Możesz odrodzić się w pobliżu dowolnego punktu będącego w posiadaniu twojej frakcji.


Jeśli chcesz odrodzić się jako żołnierz pomocniczy (innej klasy niż twoja drużyna) i ustawiłeś odpowiednie miejsce pomocnicze oraz zasoby tego typu są dostępne w bitwie wybierzesz go klikając na listę żołnierzy w drużynie.

Odrodzenie Drużyny Szturmowej:

 • Pilot odradza się w samolocie.
 • Spadochroniarz musi wybrać punkt do przejęcia, na który chce się dostać aby samolot transportowy obrał właściwy kurs. Żołnierz odradza się w tym samolocie i wyskakuje na punkt (lub np. przed punkt jeśli jest taka potrzeba) do czasu wyczerpania samolotów. Kiedy nie ma więcej samolotów transoprotwych spadochroniarz odradza się tak samo jak zwykła piechota bez pojazdów.
 • Czołgista odradza się w czołgu obok punktu celu (O1, O2) lub punktu początkowego (A1,B1 etc.) a także jako pasażer czołgu kierowanego przez sojusznika.
 • Piechota może odrodzić się w transporterze opancerzonym w każdym momencie. Jeśli bierzesz udział w natarciu możesz korzystać z transporterów będących tylko na Twojej linii ataku.
Select aux.gif
Przełączanie się z piechura na czołgistę za pomocą miejsca pomocniczego
Play under spawn protection.png
Piechur chroniony przy odrodzeniu
 • Po odrodzeniu się jako piechota jesteś niezniszczalny będąc w strefie ochronnej do momentu jej opuszczenia lub oddania strzału.
 • Czołgi nie mogą odrodzić się na każdym punkcie a jedynie na punktach początkowych (A1,B1,C1 etc.) lub na punktach celu (O1, O2, O3)
 • Samoloty również odradzają się jedynie na punkktach początkowych (A1,B1,C1 etc.) lub na punktach celu (O1, O2, O3) jendak one fizycznie pojawiają się za punktem, który wybraliśmy.

Przejmowanie punktu[]

W celu zdobycia punktu, musisz być w [[Capture Points| (zazwyczaj w obrębie ogrodzeń, w budynku itp.); Gdy pojawisz się wewnątrz tej strefy, w interfejsie użytkownika pojawi się kółko z oznaczeniem przejmowanego punktu, wraz z czerwonym i niebieskim numerem. Niebieski oznacza ilość sojuszników wewnątrz punktu przechwytywania, a czerwony oznacza ilość wrogów. Im większa jest ilość sojusznikow na przejmowanym punkcie (niebieska cyfra) tym szybciej zdobywacie punkt. Jeśli jednak liczba sojusznikw i wrogów na przechwytywanym punkcie jest równa, licznik się zatrzyma - pozostanie na obecnym statusie. Na przykład jeśli sam atakujesz punkt A3, a jest tam przeciwnik rywalizacja o punk się zacznie ale punkt pozostanie w rękach wroga. W celu zdobycia punktu, musisz pozostać wewnątrz stefy przejmowania, zabić wroga i bronić aż koło u góry ekranu będzie otoczone na niebiesko.
Cap point.png
Licznik Przejmowania Punktu
 • Zauważ, że nad licznikiem znajduje się napis Atakuj (Attack) świadczący o rozkazie wydanym przez dowódcę drużyny.
 • Punkty muszą być przejmowane w określonej kolejności.
 • Zespół musi zdobywać punkty przejęcia zgodnie z porządkiem nuemrycznym, krok po kroku aż do momentu w którym będzie mógł zaatakować punkty celu (O1,O2 etc.)

Obrona[]

Podstawowym sposobem obrony punktu przejęcia jest powstrzymywanie wrogów przed dostaniem się do strefy przejmowania. Jeśli jednak wrogowie się tam dostali zacznie się rywalizacja o punkt. Trzeba wówczas albo wyeliminować wszystkich wrogów wewnątrz, albo dostać się do środka strefy przejmowania aby spowolnić proces zdobywania do przez wrogów i czekać na przyjście posiłków. Za obronę strefy przejmowania dostajesz dodatkowe 10 xp za każdego wyeliminowanego przeciwnika wewnątrz spornej strefy. Aby skutecznie bronić punktu wykorzystuj osłony, ustaw miny przeciwpiechotne, pilnuj wejść. Użyj wszystkiego co możliwe aby obronić punkt.

Zalecamy używanie karabinów i pistoletów maszynowych jeśli bronisz punktu przejęcia będąc na nim. Bronie te są idealne na bliski kontakt w walce. Miny przeciwpiechotne możesz umieścić przy wejściach, ale także na drodze z której spodziewasz się nadejścia wroga. Jednak uważaj, bo miny są bardzo drogie w utrzymaniu. Dodatkowo Twoi koledzy z frakcji mogą również na nie wpaść tak więc używaj ich ostrożnie.

Ponadto należy pamiętać, że miny przeciwpancerne NIE eksploduję kiedy wejdzie na nie piechur, więc nie umieszczaj ich w budynkach, no chyba że planujesz detonować je ręcznie, strzelając w nie kiedy przeciwnik do nich podejdzie.

Contested Cap.png
Punkt przejęcia o który rozpoczęła się rywalizacja
 • Zauważ że licznik przejmowania punktu pozostaje niemienny dlatego że w strefie przejmowania znajduje się tyle samo sojuszników jak i wrogów.

Atakowanie[]

Ważne jest, aby poznać dobrze mapę na której prowadzisz natarcie. Na polu bitwy znajdziesz wiele skrzyń zaopatrzenia medycznego / amunicji / broni przeciwpancernej (zwykle blisko punktów przejmowania). Jesteś także w stanie wyposażyć swoje pojazdy w te skrzynie. Korzystaj z nich, kiedy tylko jest potrzeba. Możesz sprawdzić, czy jakakolwiek skrzynia jest w pobliżu naciskając przycisk "M", aby wyświetlić mapę bitwy. Następnie naciśnij przycisk powiększenia (domyślnym jest prawy przycisk myszy), aby sprawdzić, czy nie ma żadnych skrzyń wokół ciebie.


Bezpośrednie natarcie w kierunku kolejnego punktu przejęcia, to najszybszy sposób, aby go zdobyć. Jednakże w przypadku silnego wrogiego ostrzału oskrzydlanie może okazać się o wiele skuteczniejsze. Wiele z dostępnych w grze map pozwala na oszkrzydlanie wroga: używaj pływania, alternatywnych mostów oraz punktów odrodzenia. Ponieważ gracze skupiają się najbardziej na osłonie bezpośredniego kierunku ataku dróg / mostów, oskrzydlenie może przynieść nieoczekiwanie dobre rezultaty.
Po dotarciu do celu, zostaniesz nagrodzony za każdego wyeliminowanego wewnątrz spornej strefy przejmowania wroga dodatkowymi 10 XP. Dostaniesz bardzo duży bonus podczas neutralizacji / przejęcia punktu celu (O1, O2). Dodatkowo przestrzegamy przed kontratakiem na zdobyty już punkt. Nie można przechwycić następnego punktu jeśli stracisz poprzedni, dlatego zawsze 2-3 graczy powinno pozostać na obronie zdobytego już punktu w trakcie natarcia na kolejny.
Broń maszynowa i granaty są bardzo pomocne przy oczyszczeniu punktów przejmowania/celu. Ze względu na obronę, przeciwnicy będą mieli przewagę chowając się za osłonami, więc granaty są dobrym sposobem, aby wykurzyć wroga. Jednak granaty mogą też zranić/zabić sojuszniczych żołnierzy. Nie rzucamy więc granatów na ślepo kiedy widzimy że punk jest w trakcie przejmowania.

Krótko mówiąc, mając opanowaną mapę i wyposażenie do czyszczenia kolejnych punktów na mapie bardziej efektywnie przejdziesz linię natarcia i miejmy nadzieję że zwyciężysz w bitwie.

Aby uzyskać więcej informacji o mapach zajrzyj tutaj.

Map new.png
 • Małe symbole na mapie wskazują skrzynie zaopatrzenia medycznego /amunicję / broni przeciwpancernej.
 • Opis symboli znajduje się również w górnej części mapy.

Ogólna Strategia dla Piechoty[]

Piechotą można grać na kilka sposobów. Jak wiadomo, piechota to rdzeń armii i zwycięstwo bez niej jest niemożliwe, niezależnie od tego czy bronisz, czy atakujesz.
Przejmowanie punktów: Możesz pomóc swojej drużynie przejmując punkt, lub broniąc ostatniego przejętego punktu. Obydwa zadania są równie ważne, ponieważ nie możesz przejąć kolejnego punktu, jeśli stracisz poprzedni!
Jeśli twoja drużyna idzie naprzód a ty zostajesz z tyłu sam, próbując znaleźć przeciwnika, nie pomagasz zbytnio swojej drużynie. Nie otrzymasz dużo doświadczenia, kredytów, ani punktów do baretek. Za zabójstwa poza punktem nie otrzymujesz dużo doświadczenia, ale nadal otrzymujesz tyle samo doświadczenia do broni, co pomaga odblokować następne.

Przejmowanie linii: Odradzacie się z drużyną na punkcie C1, mając przed sobą punkty C2, C3 i C4. Jeden gracz przejmuje C2, reszta zmierza w kierunku C3. Połowa zostanie na obronie, a druga połowa spróbuje przejąć kontrolę nad C4. Sytuacja może się drastycznie zmienić przy obecności czołgów i samolotów.
Nieczęsto jednak spotykamy się z dobrą grą zespołową. Jeśli zauważysz dobrych graczy na polu bitwy, staraj się z nimi współpracować.

Odrodziłeś się na przejętym punkcie i widzisz że na drodze do następnego punktu przeciwnik stawia mocny opór. Użyj jakiegoś środku transportu aby ominąć wroga bokiem w celu dostania się na kolejny punkt, albo żeby osłabić wrogą obronę niszcząc pojazdy i zabijając piechotę od tyłu.


Czołgi, Miny I Samoloty[]

Jak sobie radzić z czołgami[]

Co dają czołgi?

Czołgi dają świetną osłonę piechocie dzięki swojej sile ognia. Mają one często potężne działa, które mogą być załadowane pociskami kumulacyjnymi oraz często są wyposażone w karabiny maszynowe. Mogą stłumić piechotę z dużej odległości, utrzymać mosty, zabezpieczyć kluczowe drogi oraz niszczyć wrogie pojazdy i czołgi. Niemniej jednak pole widzenia czołgisty jest mocno ograniczone, ponieważ mogą oni obserwować otoczenie tylko poprzez dostępne instrumenty. Oznacza to, że czołgi są dość łatwym celem dla szybko poruszającej się piechoty. Dlatego właśnie zaleca się osłaniać czołgi, aby uniemożliwić wrogiej piechocie użycia broni ppanc.

Jak zniszczyć czołg?

Potrzebujesz broni przeciwpancernej aby zniszczyć czołg. Masz do wyboru między innymi granatniki ręczne Panzerfaust, które są rozlokowane po całej mapie. Możesz też kupić wyrzutnie pocisków rakietowych, miny przeciwpancerne oraz granaty przeciwpancerne gdy już je odblokujesz. Ręczne granaty odłamkowe nie zadają żadnych obrażeń czołgom ani pojazdom opancerzonym, więc gdy znajdujesz się w ich pobliżu i nie masz dostępu do broni przeciwpancernej, rzucanie nimi to tylko strata czasu i kredytów. Zaznacz wrogi pojazd celując w niego przez kilka sekund i pozwól kolegom z drużyny go zniszczyć, lub poszukaj skrzynek z granatnikiem Panzerfaust.


Miny przeciwpancerne świetnie sprawdzają się w defensywie. Wystarczy tylko jedna mina, aby zniszczyć jakikolwiek pojazd, od samochodu do ciężkiego czołgu, jeśli ten bezpośrednio przez nią przejedzie. Note: Jeśli mina wybuchnie obok pojazdu, zadaje tylko około jednej trzeciej obrażeń.

 • Boczny i tylny pancerz czołgu jest z reguły dużo cieńszy niż przedni. Wyrzutnie rakietowe oraz niektóre granaty przeciwpancerne są w stanie przebić pancerz tylko o określonej grubości, dlatego najlepiej zbliżyć się do czołgu od boku lub od tyłu.
 • Każdy czołg ma swój słabszy punkt, spróbuj się ich nauczyć i je wykorzystywać. Efektywne niszczenie wrogich czołgów często jest kluczem do zwycięstwa.
Tank View Port Tank Sight
M10 View port.png M10 Sight.png
 • Zauważ jak ograniczony jest widok z czołgu.

Gdzie minować[]

Dobrym pomysłem jest rozmieszczenie min w taki sposób, aby przeszkadzały przeciwnikowi w transporcie piechoty do punktów, zwłaszcza między punktami nr 3 i 4, gdzie odległość jest przeważnie większa. Miny warto też rozmieścić w miejscach, które przeciwnik mógłby wykorzystać aby cię oskrzydlić. Na przykład drogi prowadzące przez rzekę, gdy wraz z drużyną skupiasz się na obronie mostu.


Umieszczaj miny w wodzie, w cieniu, oraz na podłożu o podobnym kolorze, aby ciężej było je dostrzec.

AT mines being layed on Bridge.png
 • Promień wybuchu miny przeciwpancernej to jakieś 4-5 metrów, więc warto zachować między nimi rozsądny odstęp aby uniknąć reakcji łańcuchowej. Każda zdetonowana mina to niemała ilość kredytów.
 • Aby pokryć jak największy obszar jednocześnie umożliwiając twojej drużynie ominięcie min, spróbuj układać je w kształcie trójkąta lub litery S.
Anti-Tank Mines Being Placed on Bridge
 • Miny przeciwpancerne rozmieszczone na moście. Standardowe ułożenie min na kształt litery S z zachowaniem odpowiednich odstępów, aby twoja drużyna mogła swobodnie je ominąć.

Jak radzić sobie z minami ppanc[]

Jeżeli znajdujesz się w promieniu 25ciu metrów od miny położonej przez członka twojej drużyny, będzie ona oznaczona symbolem przedstawiającym czaszkę na czerwonym tle. Nowi gracze często omyłkowo biorą je za miny przeciwnika. Nie niszcz oznaczonych min, chyba że nie masz innego wyjścia i mina blokuje ci drogę. Możesz bardzo łatwo zniszczyć minę, poprzez strzelenie w nią. Staraj się nie przebiegać ani nie przejeżdżać przez przyjacielskie miny, ponieważ te wybuchną i cię zabiją. Gracze z reguły tak rozmieszczają swoje miny, abyś mógł swobodnie je ominąć.


Niszcz miny wroga strzelając w nie, jeśli je zauważysz. Jeśli mina znajduje się w wodzie, może okazać się, że twoje pociski nie są w stanie jej zniszczyć. Użyj wtedy granatów.

Jak radzić sobie z minami przeciwpiechotnymi[]

AP mines.gif Miny przeciwpiechotne mają o wiele mniejsze pole rażenia i zadają obrażenia tylko piechocie. Mina wybuchnie, gdy żołnierz znajdzie się w promieniu dwóch metrów, więc jeśli próbujesz się obok jakiejś prześlizgnąć, zachowaj odpowiedni dystans. POSTARAJ SIĘ NIE NISZCZYĆ MIN TWOJEJ DRUŻYNY!! Miny przeciwpiechotne są bardzo kosztowne, więc nie niszcz ich, chyba że jesteś uwięziony w budynku i nie masz innego wyjścia.

Miny te są też bardzo małe i trudno je wykryć, ale jest to oczywiście możliwe. Umiejscowienie min przy drzwiach czy w narożnikach schodów znacznie obniży szanse przeciwnika na ich wykrycie.
Uwaga – to naprawdę drogi sprzęt – ok. 1000 kredytów za jedną mine.

Setting up AP mines inside the Capture point
 • Zwróć uwagę na to, w jakim miejscu mina została postawiona. Szturmujący przeciwnik praktycznie nie ma szans w porę zareagować.

Jak sobie radzić z samolotami[]

Czemu ciągle padam ofiarą samolotów?

Samoloty mają przewagę wysokości, więc z reguły mają o wiele lepszy widok na pole walki, co ułatwia im znalezienie celu do zniszczenia. Samoloty są też w pewnym stopniu ograniczone przez pogodę, budynki, drzewa oraz hałas silnika, przez co łatwo odgadnąć zamiary pilota.


Używaj działek przeciwlotniczych rozmieszczonych na mapie aby zniszczyć wrogie samoloty. Nie zawsze ci się to uda, ale oddając ogień w ich kierunku sprawisz, że pilot znajdzie się pod presją i będzie zmuszony zmienić swoją taktykę. Działka te znajdziesz w pobliżu większości głównych celów oraz niektórych punktów. Uszkodzenie wrogiego samolotu może być lepszym wyjściem niż jego zniszczenie, ponieważ awaryjne lądowanie, naprawa oraz ponowne wzbicie się w powietrze zajmuje dużo więcej czasu niż odrodzenie pilota w nowym.

 • Używaj drzew, aby wrogi pilot nie był w stanie cię dostrzec
 • Staraj się szybko znaleźć schronienie, gdy słyszysz zbliżający się wrogi samolot
 • Spróbuj wybierać nietypowe trasy, których piloci z reguły nie mają na oku

Udana Kariera[]

Rodzaje Żołnierzy

W tej grze jest kilka różnych klas, które widać na zdjęciu poniżej. Ten dział pomoże ci zrozumieć ich podstawowe role oraz ich odmiany spopularyzowane przez graczy.


CN7HQtt (1).png

W Heroes and Generals lepiej jest mieć kilku różnych żołnierzy z innym wyposażeniem, niż jednego żołnierza ze wszystkim. Podczas swojej przygody powinieneś rozwijać swoich żołnierzy tak, aby mogli wykonywać odpowiednie zadania.

 • Piechota to dość elastyczna klasa i można ją wyposażyć na wiele sposobów, np. do walki na małą odległość, dużą odległość lub do niszczenia czołgów.
 • Jeśli chodzi o czołgistę, to nie mamy tutaj dużego pola manewrów i jeden powinien w zupełności wystarczyć.
 • Zwiadowca to także dość ograniczona klasa, która używa karabinu snajperskiego. Nie potrzebujesz więcej niż jednego zwiadowcy.
 • Spadochroniarzy można wyposażyć na kilka sposobów, np. w broń przeciwpancerną, lecz są oni ograniczeni przez mniejszą ilość punktów ekwipunku.
 • Z posiadania więcej niż jednego pilota nie ma dużych korzyści. Można np. wyposażyć ich samoloty w inny rodzaj amunicji.
 • Klasy żołnierzy różnią się rodzajami symboli stopni wojskowych


Zarabianie pieniędzy

Money making.PNG

Jest wiele sposobów na zarabianie kredytów, ale z reguły najlepsza jest w tym piechota ze względu na jej elastyczność przy zdobywaniu punktów lub niszczeniu pojazdów.

Kredyty

 • Jeśli próbujesz zarobić kredyty, staraj się używać jak najmniej modyfikacji na swojej broni
 • Niszczenie średnich i ciężkich czołgów jest bardzo opłacalne o ile skutecznie korzystasz z broni ppanc, uważaj bo ona też do tanich nie należy!
 • Im wyższa ranga twojego żołnierza, tym więcej kredytów otrzymasz w postaci pensji.
 • Jako nowy gracz, najwięcej kredytów będziesz otrzymywał właśnie z pensji. Pensja to określona stawka za każdą godzinę spędzoną w bitwie.
 • Przejmowanie punktów i zabijanie przeciwnika to także dodatkowe kredyty.

Jeśli postanowisz zamontować lunetę na karabinie, pamiętaj że jest ona dość droga w utrzymaniu. Staraj się strzelać rozważnie, gdyż każdy strzał zwiększy twój rachunek po bitwie.

Fundusze Wojenne

 • Fundusze Wojenne można zdobyć poprzez dowodzenie własnymi oddziałami oraz biorąc udział w bitwach na mapie wojennej.
 • Zarabiasz je kiedy na bitwach wojennych niszczysz drogie oddziały preciwnika jak na przykład ciężkie czołgi.


Złoto

 • Złoto to waluta premium w Heroes and Generals i można ją nabyć w sklepie.
 • Raz dziennie, możesz utrzymać 4 złota zwyczajnie biorąc udział w bitwie.
 • Czasami niewielkie ilości złota są też rozdawane graczom za darmo!

Więcej informacji na temat stopni i wynagrodzenia znajdziesz tutaj.

Piechur[]

Piechota jest podstawą każdej armii i zawsze jest używana w większych ilościach niż jakakolwiek inna klasa w grze. Piechota ma dostęp do wielu rodzajów broni i pojazdów, więc zawsze masz duże możliwości konfiguracji żołnierza. Powinieneś posiadać różne jednostki w zależności od przeznaczenia (piechota przeciwczołgowa, snajper). Masz również wiele możliwości zmiany wyglądu postaci. Zasadniczo, piechota robi prawie wszystko, począwszy od obrony punktów do ich ataku, to piechota zawsze wygrywa mecz, nie inne klasy.


Infantry wiki.PNG
 • Kupuj i korzystaj z różnych żołnierzy piechoty do różnych celów, ponieważ kiedy jesteś w grze, możesz przełączać się między postaciami których potrzebujesz w zależności od sytuacji.
 • Zawsze upewnij się że posiadasz przynajmniej jednego żołnierza piechoty (jeżeli przekształcasz jednostki w inne klasy).
 • Choć piechota rozpoczyna z prostym półautomatycznym karabinem, nie zrażaj się tym, ponieważ jest to potężna broń gdy ją zmodyfikujesz, użycie odpowiedniej amunicji pozwala zabić każdego po zaledwie dwóch trafieniach!
 • Jak widać na zdjęciu piechota i inne klasy w grze mogą być kupione jako Porucznik (poziom 12) i Major (poziom 15).Czołgista[]

Zadaniem czołgisty jest wspieranie piechoty, ale głównym celem czołgisty jest zniszczenie innych czołgów na polu bitwy, a dopiero później wsparcie piechoty swojego zespołu. Jako czołgista musisz rozważyć posiadanie w ekwipunku klucza, do naprawy swojego czołgu oraz pistoletu, aby bronić się przed tymi, którzy chcą zniszczyć twój czołg. Postaraj się nauczyć różnych rodzajów czołgów kiedy jesteś w bitwie.


Tanker wiki.PNG
 • czołgista powinien zawsze posiadać klucz jeśli to możliwe, aby naprawić swój czołg.
 • podstawowym zadaniem czołgisty jest niszczenie wrogich czołgów
 • lornetka może pomóc czołgiście w zlokalizowaniu odległego celu
 • posiadanie broni może być pomocne jeżeli ktoś będzie chciał zniszczyć twój czołg, lub jeżeli będziesz musiał bronić samego siebie.
 • możesz nacisnąć raz spację podczas namierzania celu aby automatycznie dopasować zasięg.
 • należy również pamiętać że różne typy czołgów są dobre do różnych rzeczy – grając niszczycielem czołgów będziesz dobrze niszczył czołgi, ale trudniej będzie ci wspomóc piechotę.

Pilot Mysliwca[]

Pilot myśliwca zasadniczo ma podobne zadania do załogi czołgu. Jego podstawowym celem jest zniszczenie wrogich samolotów w pierwszej kolejności, a następnie wsparcie dla postępującej piechoty. Zaleca się również posiadanie klucza na wyposażeniu pilota. Nie zrażaj się tym jak trudno jest się nauczyć latać, na początku musisz poświęcić temu trochę czasu.

Latanie myśliwcem jest trudne przy pierwszym podejściu do gry, ale istnieje funkcja o nazwie debugowanie steru która zasadniczo ułatwia manewrowanie samolotem w powietrzu i pozwala zakręcać bardziej płynnie. Domyślnie możesz włączyć debugowanie steru wciskając shift. W myśliwcu masz do wyboru amunicję rozpryskową lub przeciwpancerną amunicję kompozytową. Amunicji rozpryskowej najlepiej używać do niszczenia celów naziemnych i wsparcia piechoty, amunicja przeciwpancerna jest bardziej efektywna przeciwko samolotom i czołgom na ziemi. Ale nie martw się, zawsze będziesz miał swój normalny karabin maszynowy na swoim myśliwcu z tysiącem pocisków aby zestrzelić inne samoloty.

Fighter pilot wiki.PNG
 • jako pilot warto mieć przy sobie klucz aby wylądować i naprawić swój samolot po odniesieniu uszkodzeń, upewnij się że masz wokół wystarczającą przestrzeń aby z powrotem wzbić się w powietrze.
 • wciskając shift włączasz debugowanie steru aby latać płynniej!
 • posiadanie broni bocznej może się okazać bardzo użyteczne, jeżeli będziesz musiał wyskoczyć z samolotu na ziemię.
 • Masz wybór pomiędzy kompozytową amunicją przeciwpancerną lub amunicją rozpryskową na swoim samolocie.

Spadochroniarz[]

Spadochroniarze to lekka piechota, która skacze z samolotów transportowych do celów aby je przechwycić a następnie przede wszystkim bronić i przechodzić do następnych celów. Spadochroniarze mają specjalne wyposażenie które różni się w zależności od frakcji którą grasz.


Paratrooper wiki.PNG
 • Możesz stworzyć wielu spadochroniarzy aby dać im różne wyposażenie, w zależności od potrzeb, np. przeciw czołgowe.
 • Spadochroniarze mogą użyć plakietki zwanej swobodnym spadaniem w dowolnym momencie, aby otworzyć swój spadochron.
 • Spadochroniarze mają bronie specjalne takie jak Fallschimjägergewehr 42 i M1 Carbine , M1A1 Carbine.
 • Spadochroniarze mogą odrodzić się na ziemi lub w powietrzu, za pomocą swoich samolotów transportowych.

Zwiadowca[]

Zadaniem zwiadu w grze jest znalezienie i oznaczenie przeciwnika dla swojej drużyny i jeżeli to możliwe utrzymanie obszarów za pomocą karabinu snajperskiego z lunetą 8xUnertl. Jako zwiadowca pamiętaj o przemieszczaniu się po zabiciu wroga ponieważ będą starali się ciebie upolować.

Recon wiki.PNG

Pamiętaj jeżeli kupisz szeregowego zwiadowcę będzie on z dolnym zakresem zoomu na starcie. Awansowanie i modyfikacja broni pozwoli ci zabijać jednym trafieniem oraz uzyskać lepsze przybliżenia.

 • Posiadanie broni bocznej jest również wskazane dla zwiadowcy.
 • Możliwie często zmieniaj pozycje jeżeli zabijasz wielu wrogów, będą na ciebie polować
 • Luneta 8x jest drogie w naprawie, miej to na uwadze podczas strzelania!
 • Nie zapomnij oznaczać przeciwnika dla swojej drużyny jeżeli masz taką możliwość!
 • Użyj kamuflażu, kiedy ukrywasz się przed wrogiem jest to bardzo skuteczne.
 • Zwiad ma dostęp do specjalnych pojazdów bojowych piechoty takich jak Sonderkraftfahrzeug 222 , M8 Greyhound , GAZ BA-64 i BA-6

Porady[]

Porady Ogólne[]

 • Wystarczy wcisnąć DO BOJU i niech zabawa się zaczyna. Z get-go twój piechór będzie wyposażony w półautomatyczny karabin odpowiedający wybranej frakcji. Może on być bardzo potężną bronią, a oto 5 porad jak uzyskać najwięcej z półautomatycznej broni prosto od Reto.Circinus.
 • Gra każdym z bohaterów może być osobną przygodą. Na swej drodze odblokujesz nowe modyfikacje, bronie i pojazdy – każda ma swoje unikalne zalety i wady. Możesz również rozwijać specjalne umiejętności poprzez beretki - w celu wzmocnienia swoich bohaterów. Wybór należy do Ciebie!
 • Gospodarka w Heroes and Generals jest ważnym i cennym aspektem gry. Wszystko (poza funduszem wojennym) jest do kupienia za kredyty które zdobywasz w grze, a więc nic nie jest poza twoim zasięgiem zablokowane za ścianą płatności. Pamiętaj że wyższa ranga twojego żołnierza daje ci wyższe wynagrodzenie podstawowe i twoje akcje w grze wpływają na ilość zdobywanych kredytów które wykorzystasz do naprawy swego ekwipunku. Na przykład przejnowanie punktów pozwoli ci zdobć więcej kredytów, podczas gdy używanie ładunków wybuchowych lub zmodyfikowanych broni może kosztować cię ich naprawę.
 • Wynagrodzenie podstawowe otrzymujesz jedynie gdy jesteś aktywny w grze, także pozostając nieaktywny nie tylko osłabiasz swój zespół, ale rownież nie otrzymujesz w żaden sposób korzyści.
 • Droższe przedmioty nie muszą być ulepszane ponad bardziej dostępne przedmioty. Każdy zdobyty element zwiększa różnorodnośc i możliwośc adaptacji twojej gry.
 • Aby uzyskać więcej informacji jak zdobywać kredyty, spójrz na te 5 porad od Reto.Circinus! these 5 helpful tips
 • To że klasy specjalne postaci są odblokowywane na wyższym poziomie gracza, nie oznacza wcale że są silniejsze od piechoty. Musisz nauczyć się która klasa jest najlepsza w określonej sytuacji i w jaki sposób korzystaćz każdej z nich i dostosować odpowiednio do warunków panujących na polu walki.
 • Gdy wejdziesz do bitwy będziesz miał dostęp tylko do broni w którą aktualnie wyposażyłeś swoje jednostki. Może więc być przydatne stworzenie kilku jednostek tego samego typu z różnym wyposarzeniem, dzięki czemu będziesz mógł na bierząco dostosować się do sytuacji.
 • Oto jeszcze kilka pomocnych porad od Reto.Circinus.

Porady w grze[]

 • Podczas przemieszczania się pomiędzy punktami unikaj miejsc o dużym natężeniu ruchu, które mogą być zaminowane lub obserwowane przez czołgi.
 • Nie czekaj zbyt długo na ludzi aby wsiąść do jednego Jeepa. Samoloty będą atakować pojazdy z dużą ilością ludzi.!
 • Najlepszy sposób na dostanie się do pojazdu (nawet gdy porusza się z dużą prędkością) to podskakiwanie i wciskanie klawisza E (lub twojego klawisza akcji) gdy przejeżdża obok. Z odrobiną praktyki możesz dostaćsię do szybko przemieszczających się pojazdów bardzo skutecznie.
 • Zdobądź przyjaciół i wykorzystaj to. Drużyna sześciu nieskoordynowanych graczy z pełnym wyposażeniem może być pokonana przez zgrany zespół ze słabym wyposażeniem.
 • Po zdobyciu punktu unikaj po prostu przejścia na kolejny. Wrogowie mogą przejąć twój punkt, co może zrujnować twój postęp.
 • Spróbuj zaznajomić się z bronią która działa dobrze w określonych sytuacjach.
 • Używaj Odznak aby uzupełnić swój styl gry – nie używaj odznaki zwinności jeżeli nie skradasz się do nikogo!
 • Nie rzucaj granatów przeciwpiechotnych na czołgi – to ich nie uszkadza i tylko zdradzasz swoją pozycję.
 • Pływanie jest przedsięwzięciem na ciężkie czasy i może postawić cię w trudnej sytuacji. Pływaj tylko jeśli musisz lub spróbuj znaleźć inną drogę przekroczenia wody. Możesz również użyć amfibii, zabrać kilku towarzyszy przez wodę i spróbować oflankować wroga.
 • Nie stój na, lub w pobliżu pojazdów atakowanych przez samoloty i czołgi, możesz zostać zabity przez członka własnej drużyny!
 • Używaj pojazdów aby zwiększyć mobiność swojej drużyny.
 • Gdy używasz pojazdów dodaj do nich skrzynie z wyposażeniem. Pomoże to twojej drużynie w walce z czołami lub piechotą.!
 • Wykorzystuj rowery, darmowy i ogólnodostępny środek transportu. Jeżeli jesteś głęboko na terytorium wroga lub nie możesz odrodzić się w pojeździe, weź jeden i w drogę!
 • Gdy przbywasz w pojeździe wciśnij ctrl (lub klawisz odpowiedzialny za kucanie) aby uniknąć ostrzału wroga. Pamiętaj jednak że gdy jesteś na działku nie będziesz mógł wtedy strzelać, ani gdy jesteś w trzeciej osobie.
Więcej porad można znaleźć Tutaj

Najczęsciej zadawane pytania I inne przydatne informacje[]

Aby zapoznać się z pełną listą najczęstszych pytań i uzyskać dodatkowe informacje odwiedź oficjalne forum Heroes and Generals podlinkowane tutaj here.

HUD[]

Tu jest link do szczegółowych postów na temat HUD i interfejsu graficznego news post detailing the GUI/HUD

Advertisement