Heroes & Generals Wiki
Advertisement

Začínáme[]

V této příručce budu sdílet své zkušenosti jako veterán této hry a současně vysvětlovat některé z klíčových mechanik! Tato příručka je určena pro nové hráče, kteří se chtějí naučit základy hry.

Ovládání[]

Než začnete hrát, bylo by dobré se podívat ovládací prvky hry a získat základní představu o tom, jak věci fungují.

Přihlášení[]

Přihlašovací stránka

Pokud máte alpha/beta klíč můžete začít hrát okamžitě kliknutím sem.

Je to celkem jednoduché, stačí napsat svoje užívatelské jméno a heslo a můžete hrát. Ale protože je Heroes&Generals ve fázy Closed Beta (tedy ve vývoji) může se stát, že se nepůjde přihlásit nebo že bude stránka nedostupná. V takovém případě to zkuste později.

Pokud chcete, aby Vás prohlížeč přihlásil ihned po otevření této stránky, vyberte Remember me. Pokud jste ztratily/zapoměly heslo klikněte na Forgot password, a pokud ještě nejste registrovaní, a chcete získat Beta-klíč, klikněte na Register for beta.

Na levé straně naleznete důležité zprávy. V nich Vás tvůrci hry informují o novinkách, o tom jak řešit některé problémy a nebo jak se problémům s hrou vyhnout.


Lobby hry[]

Po přihlášení spustí prohlížeč program s názvem H&G sync. Jedná se o malý spouštěcí program, který zpracovává, aktualizuje a kontroluje soubory potřebné na spuštění hry. Některé tlačítka není možné stlačit ihned, ale budou aktivní, jakmile se hra aktualizuje. Velikost hry je teď přibližně 1,4 Gigabajt, ale stáhnout ji je potřebné pouze jednou, protože H&G sync zkontroluje, jestli máte aktuální verzi hry, popřípadě ji aktualizuje na novější anebo aktuální.

Na pravé straně horní části obrazovky najdete základní funkce, jako například:

 • Community - Odkaz Hroes&Generals na novinky
 • Options - Zde můžete změnit grafické nastavení při hraní strategické hry v prohlížeči.
 • Report a BUG - Zde můžete vývojářům nahlásit chybu v hře.
 • Request Support - Zde můžete požádat vývojáře o pomoc.
 • Log Out - Zde se můžete ze hry odhlásiť.

Ve spodní části najdete chat, ve kterém si můžete vybrat jeden z dostupných kanálů anebo posílat ostatním hráčům soukromé zprávy. Klikněte na tlačítko "Channels" (kanály) pro správu kanálů [vytvořit nový kanál anebo se pripojit k už existujícím].

Sekce Campaign


Po přihlásení se Vám zobrazí sekce Character, kde si můžete vybrat svojí výzbroj (pokud jste si ji koupily) anebo si vybrat úplně jiný charakter (pokud jste si ji koupily), ale tuto sekci budeme teď ignorovat, protože na to potřebujete kredity(na začátku nemáte žádne kerdity), které získate v bitvách proti Ose alebo Spojencům. V sekci Campaign se můžete připojit do boje ve specifických misích proti jiným hráčům.

Mise[]

Několik volných misí

Je čas jít do boje! Můžete se lehce připojit k zápasu buď kliknutím na tlačítko Play Mission, které automaticky vybere misí anebo výběrem mise z nabídky na pravo,v sekci Campaign.

V sub-menu Mission můžeme vidět, kolik hráčův bojuje, (vaše strana je modrou a nepřátelská strana je zobrazená červeným písmem), stav mise (buď se čeká na víc hráčův-červené písmo, anebo už hra běží-zelené písmo), jestli je hra volná a místo, kde sa bitva koná (v tomto případě je to město Husum).

Hlavní velitelství Osy, toto je hlavní cíl ve hře pro Spojence.


Kliknutím na název města, kde mise probíhá ,se Vám ukáže mapka, kde boj prebíha, kde můžete zjistit, jak sa Vaší strane daří, a které oblasti Vaše strana ovládá a kolik spawn slotů je k dispozici.

K dispozici je široká škála misí, které hráči buď dokončí, a když vyhrají, vydělají si kerdity a nové zajaté území, které mohou poskytnout další potřebný materiál na udržení války.

Prebíhající bitva

Pozemní boj[]

 • Útok / Obrana (města).
 • Skirmish (bitva konvojů/útočných týmů)

Pripravujeme[]

 • Podpora - Připoj se k probíhajicí bitvě
 • Záškodnictví - Znič mosty anebo železniční tratě pro přerušení nepřátelské zásobování.

Některé místa mohou být označené jako utajené

 • Špionáž - Najdi a ukradni informace o nepřátelských pozicích na mapě kampaně
 • Přepad - Zaútoč na nepřátelské zásobování s pozemními jednotkami
 • Atentát - Zaútoč na nepřátelské velitelství a zabij velitele
 • Podpoř vzdušný boj - Připoj se k probíhajicí bitvě
 • Útok na zásobovanie - Zaútoč na transport nepřátelského zásobování

Ne všechny města mohou být známé, někdy je i vaše vlastní území označené jako Utajené, protože mapy jsou stále ve vývoji.

Boj[]

Je čas načíst skutečnou hru. Po načtení hry si budete muset vybrat útočný tým a spawn point. Když chcete změnit útočný tým, jednoduše zmáčkněte F11 pro výběr jiného útočného týmu.

Po tomto kroku se můžete spawnout, buď použitím přístupového bodu když vaše strana útočí, anebo můžete kliknou na hvězdy a body v mapě, které predstavují zabrané body vašeho týmu, na vybrání spawn pointu.By Thorliev


Advertisement