Heroes & Generals Wiki
Advertisement

Ak chcete spustiť hru musíte dodržiavať niekoľko krokov. Pracujeme na zjednodušení tohto procesu, aby bolo jednoduchšie začať hrať.

Prosíme vás, pozrite sa na túto stránku, aby ste vedeli, či spĺnate potrebné hardvérové požiadavky a či máte nainštalované správne ovládače:

Potom pokračujte na túto stránku:

Ak narazíte na nejaké problémy, dajte nám prosím vedieť v tejto časti fóra

Začíname[]

V tejto príručke budem zdieľať svoje skúsenosti ako nový hráč, zatiaľ čo súčasne vysvetľovať niektoré z kľúčových mechaník! Táto príručka je určená pre nových hráčov, ktorí sa chcú naučiť základy hry.

Ovládanie[]

Než začnete hrať, bolo by dobré ak by ste sa pozrely na ovládacie prvky hry a získali ste tak základnú predstavu o tom, ako veci fungujú.

Prihlásenie sa[]

Prihlasovacia stránka

Pokiaľ máte alpha/beta kľúč môžete začať hrať okamžite kliknutím sem.

Je to celkom jednoduché, stačí napísať svoje užívateľské meno a heslo a môžte hrať. Ale keďže je Heroes&Generals vo fáze Closed Beta (teda vo vývoji) môže sa stať, že sa ti nebude dať prihlásiť alebo bude stránka nedostupná. V takomto prípade to skús neskôr.

Pokiaľ chcete, aby vás prehliadač prihlásil ihneď po otvorení tejto stránky, zaškrknite Remember me. Pokiaľ ste stratili/zabudli heslo kliknite na Forgot password, a ak ešte nieste registrovaný, a chcete získať Beta-kľúč, kliknite na Register for beta.

Na ľavej strane sa nachádzajú dôležité správy. Tu vás tvorcovia hry informujú o novinkách, o tom ako riešiť niektoré problémy alebo ako sa problémom s hrou vyhnúť.


Lobby hry[]

Po prihlásení spustí prehliadač program s názvom H&G sync. Jedná sa o malý spúšťací program, ktorý spracúva, aktualizuje a kontroluje súbory potrebné na spustenie hry. Niektoré tlačidlá nieje možné stlačiť ihneď, ale budú aktívne, akonáhle sa hra aktualizuje. Veľkosť hry je teraz približne 1,4 Gigabajta, ale stiahnuť ju je potrebné len raz, keďže H&G sync skontroluje, či máte aktuálnu verziu hry, poprípade ju aktualizuje na novšiu alebo aktuálnu.

V pravej strane hornej časti obrazovky nájdete základné funkcie, ako napríklad:

 • Community - Vedie k Hroes&Generals novinkám
 • Options - Tu môžete zmeniť grafické konfigurácie pri hraní strategickej hry v prehliadači.
 • Report a BUG - Tu môžete vývojárom ohlásiť chybu v hre.
 • Request Support - Tu môžete požiadať vývojárov o pomoc.
 • Log Out - Tu sa môžete z hry odhlásiť.

V spodnej časti nájdete chat, v ktorom si môžete vybrať jeden z dostupných kanálov alebo posielať ostatným hráčom súkromné správy. Kliknite na tlačidlo "Channels" (kanály) pre spravovanie kanálov [vytvoriť nový kanál alebo sa pripojiť k už existujúcim].

Sekcia Campaign


Po prihlásení sa vám zobrazí sekcia Character, kde si môžete vybrať svoju výzbroj (ak ste si ju zakúpili) alebo si vybrať úplne iný charakter ( ak ste si ho už zakúpili), ale túto sekciu budeme teraz ignorovať, pretože na to potrebujete kerdity(na začiatku nemáte žiadne kerdity), ktoré získate v bitkách proti Ose alebo Spojencom. V sekcii Campaign sa môžete pripojiť do boja v špecifických misiách proti iným hráčom.

Misie[]

Niekoľko voľných misií

Je čas ísť do boja! Môžete sa ľahko pripojiť k zápasu buď kliknutím na tlačidlo Play Mission, ktoré automaticky vyberie pre vás vyberie misiu alebo výberom misie z ponuky na pravo,v sekcii Campaign.

V sub-menu Mission môžeme vidieť, ako veľa hráčov bojuje, (vaša strana je modrou a nepriateľská strana je zobrazená červeným písmom), stav misie (buď sa čaká na viac hráčov-červené písmo, alebo už hra beží-zelené písmo), či je hra voľná a miesto, kde sa bitka koná (v tomto prípade je to mesto Husum).

Hlavné veliteľstvo Osy, toto je hlavný cieľ v hre pre Spojencov.


Kliknutím na názov miesta, kde sa misia koná,ukáže sa vám mapka miesta,kde boj prebieha, kde môžete zistiť, ako sa vašej strane darí, a ktoré oblasti vaša strana ovláda a koľko Spawn slotov je k dispozícii.

K dispozícii je široká škála misií, ktoré hráči buď dokončia, a keď vyhrajú, zarobia si kerdity a nové zajaté územia, ktoré môžu poskytnúť ďalší potrebný materiál na udržanie vojny.

Prebiehajúca bitka

Pozemný boj[]

Pripravujeme[]

 • Podpora - Pripoj sa k prebiehajúcej bitke
 • Záškodníctvo - Znič mosty alebo železničné trate, aby si tým prerušil nepriateľské zásobovanie.

Niektoré miesta môžu byť označené ako utajené

 • Špionáž - Nájdi a ukradni informácie o neprateľských pozíciách na mape kampane
 • Pepadnutie - Zaútoč na nepriateľské zásobovanie s pozemnými jednotkami
 • Atentát - Zaútoč na nepriateľské veliteľstvo a zabi veliteľa
 • Podpor vzdušný boj - Pripoj sa k prebiehajúcej bitke
 • Útok na zásobovanie - Zaútoč na transport nepriateľského zásobovania

Nie všetky miesta môžu byť známe, niekedy aj vaše vlastné územia môžu byť označené ako Utajené, ale preto, pretože mapy sú stále vo vývoji.

Boj[]

Je čas načítať skutočnú hru. Po tom, čo sa hra načíta, budete si musieť vybrať útočný tím a spawn point. Ak chcete zmeniť útočný tím, jednoducho stlačte F11 pre výber iného útočného tímu.

Po tomto kroku sa môžete spawnúť, buď použitím prístupového bodu ak vaša strana útočí, alebo môžete kliknúť na hviezdy a body v mape, ktoré predstavujú zabrané body vášho tímu, na vybratie spawn pointu.


Advertisement